طرز تهیه عرق آویشن و انواع دمنوش با پونه ،هل و زنجبیل

طرز تهیه عرق و دمنوش اویشن هل پونه زنجبیل
در این مقاله طرز تهیه عرق آویشن و همچنین تهیه  انواع دمنوش آویشن با پونه ،هل و زنجبیل را آموزش میدهیم تا بتوانید در منزل از این دمنوش های عالی با خواص فراوران بهره ببرید.

طرز تهیه عرق آویشن چگونه است؟

مرحله اول ابتدا سرشاخه های گلدار گیاه آویشن را می چینیم و می شوییم تا ذرات گردوغبار کاملا پاک شوند. مرحله دوم آویشن را با آب در قابلمه می ریزیم و روی حرارت می جوشانیم. مرحله سوم کم کم آب تبخیر می شود و مایعی که از سرد کردن بخار و تقطیر به روش سنتی یا صنعتی بدست می آید عرق آویشن است.در فرآیند تقطیر اسانس گیاه درون مولکول‌های آب نفوذ می کند و باعث معطر شدن و طعم دار شدن عرق می شود. طرز تهیه دمنوش اویشن

طرز تهیه دمنوش آویشن چگونه است؟

مرحله اول 1 قاشق غذاخوری برگ آویشن را با 2 لیوان آب جوش مخلوط نمایید. مرحله دوم مخلوط را روی حرارت قرار دهید تا به مدت 10 دقیقه دم بکشد. درصورت تمایل با عسل یا نبات شیرین نمایید. نوش جان طرز تهیه دمنوش اویشن با پونه

طرز تهیه دمنوش پونه و آویشن چگونه است؟

مرحله اول 1قاشق غذاخوری برگ آویشن را با 1 قاشق غذاخوری برگ پونه در قوری بریزید. مرحله دوم 2 لیوان آب جوش را به قوری اضافه نمایید  و زیر آن را روشن کنید. مرحله سوم اجازه دهید دمنوش  به مدت ده دقیقه دم بکشد. این دمنوش برای تقویت اعصاب، هضم غذا و ضدعفونی کردن بدن بسیار مفید است.

طرز تهیه دمنوش آویشن و هل

طرز تهیه دمنوش آویشن وهل چگونه است؟

مرحله اول ابتدا ۱ قاشق برگ آویشن را با چند عدد هل در داخل قوری می ریزیم. مرحله دوم 2 لیوان آب جوش به قوری اضافه می کنیم وشعله را روشن می کنیم. مرحله سوم اجازه می دهیم دمنوش 10 دقیقه دم بکشد سپس با عسل یا نبات نوش جان فرمایید. دمنوش آویشن و هل برای درمان سرماخوردگی، گلودرد تنفسی و سرفه بسیار مؤثر است.

طرز تهیه دمنوش آویشن و زنجبیل چگونه است؟

مرحله اول 1 قاشق غذاخوری آویشن را با یک تکه زنجبیل در قوری بریزید. مرحله دوم 2 لیوان آب جوش به قوری اضافه نمایید وزیر آن را روشن نمایید. مرحله سوم 20 دقیقه زمان دهید تا محلول دم بکشد. پس از کمی خنک شدن با عسل یا نبات بنوشید. این دمنوش مانع شیوع و گسترش شدت  آنفولانزا می شود. شما می توانید دارچین هم به دمنوش اضافه نمایید تا خاصیت آن دوبرابر شود.

خرید آویشن شیرازی ،هل ،پونه ،زنجبیل

اگر شما به دنبال خرید آویشن شیرازی،هل،پونه،زنجبیل و گیاهان دارویی کیفیت و ارگانیک هستید ،میتوانید به قسمت فروشگاه خشکبار و عطاری سپیدیاس مراجعه کنید.

ما ضمانت مرجوعی بی قید و شرط داریم پس نگران نباشید.

اشتراک گذاری 

Email
WhatsApp
Telegram
LinkedIn
Pinterest

عناوین مقاله

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.